czwartek, 5 stycznia 2012

Dlaczego lubię czytać kryminały?


Chciałbym żeby ta odpowiedź nie liczyła się w konkursie, bowiem książkę-nagrodę miałem już okazję przeczytać ,i nie chciałbym tej przyjemności odbierać komuś innemu. Lekko mijałoby się z celem. Jednak myślę, że na samo pytanie konkursowe odpowiedzieć nie zaszkodzi..

Nigdy nie zastanawiałem się dlaczego lubię czytać kryminały, jak i dlaczego w ogóle lubię czytać. Choć znalezienie odpowiedzi na drugie pytanie nie byłoby aż takie trudne, to z czytaniem kryminałów musiałem się zastanowić.
Myślę, że jednym z aspektów jest to, że im dalej brnę w książkę, tym bardziej ona brnie we mnie. Zaszczepia we mnie to coś, dzięki czemu mogę poczuć się jak bohater powieści. Stojąc lekko z boku, mogę wskazywać potencjalnego mordercę. Mogę wysilać swój mózg, by powiązać fakty i wydarzenia, niczym jakąś nurtującą mnie trudną układankę.
Pewnie nie byłbym taki jaki jestem gdyby nie właśnie te książki. Po prostu w pewien sposób ukształtowały mnie, być może i moją psychikę.
Wpływ na to ma pewnie fakt, że do szczęścia nie potrzebuję historii o miłości a czegoś mającego w sobie więcej akcji, potrafiącego wywołać dreszcze na plecach.
Uwielbiam czytać kryminały, a tym bardziej dobre kryminały, po których mam ochotę sprawdzić czy drzwi od mojego domu na pewno są zamknięte. :)
Kończę pisać ten wpis, bowiem przed domem stoi jakiś zakapturzony człowiek z siekierą i z dziwnym  uśmiechem patrzy się na okno mojego pokoju:)

1 komentarz:

  1. Z horrorów lubię czytać jedynie Stephena Kinga, choć to chyba nie do końca ten gatunek... W każdym razie tak fajnie piszesz o tych ksiażkach, że moze w końcu sięgnę po jakąś z tego rodzaju. ciekawy blog, będę zaglądać

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...