środa, 18 kwietnia 2012

Mordercza premiera

Max Allan Collins
Ostre cięcie
Seria: Criminal Minds - Zabójcze Umysły
Wydawnictwo Oficynka
Przeł. Olga i Wojciech Kubińscy
Format: 124x194, oprawa miękka
Premiera: 18 kwietnia 2012 r.  
ISBN: 978-83-62465-41-5
Cena det.: 29,90 zł

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć - zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.

Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie Kansas, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Ofiary, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem, miały na sobie czyste ubrania, były zadbane i świeżo wykąpane. Według profilera Jasona Gideona są to starannie zaplanowane morderstwa, dokonywane w odosobnionych miejscach i będące realizacją chorych fantazji jednego bądź większej liczby nieznanych sprawców.

Uprowadzenie młodej dziewczyny to druga, pozornie niepowiązana z pierwszą, sprawa, którą ma rozwiązać JAB. Gideon, wbrew opiniom śledczych, domyśla się, że jest między nimi ponury związek. Trzeba znaleźć porwaną, zanim i ona zginie. Psychologiczna rozgrywka między sprawcą a profilerami staje się coraz bardziej dramatyczna.

Książka wydaje się ciekawa, myślałem, że warto ją zaprezentować, tym bardziej że dziś premiera.3 komentarze:

 1. wątek kryminalny? zabójstwa? FBI? no to z pewnością coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dopiero po 2. serii, a tu już 7 na AXN leci. Serial strasznie mi się podoba, książkę z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis wydaje się być ciekawy, ale książka jest kompletnie nie w moim stylu. Jakiś czas temu zniechęciłam się do kryminałów i thrillerów, powracając tym samym na łono fantastyki.
  Poza tym osoba, która projektowała okładkę chyba miała w zamierzeniu zniechęcenie czytelnika. Zero kreatywności! No ale ja tam zwykłam narzekać na detale, więc czekam na recenzję/komentarz :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...